Kluby popołudniowe.

Chcielibyśmy Państwu zaoferować tematyczne kluby popołudniowe dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat.

-Rysunek i malarstwo. Na tych zajęciach dzieci nauczą się podstawowych pojęć związanych z malarstwem i rysunkiem –  kompozycja, światłocień, perspektywa, proporcje, martwa natura, barwa, linia, plama, kontrast… i wiele innych..Dzięki temu będą z łatwością „poruszać” się w świecie sztuki. Z kolei zapoznanie z możliwościami środków plastycznego wyrazu przyczyni się do budowania niepowtarzalnego charakteru i nastroju każdej pracy.Dzieci będą rysować kompozycje, które będą efektem ich obserwacji z natury, jednocześnie wykorzystując różne techniki wyrazu twórczego.- ołówek, pastel, kredki, akwarela, tempery…Pobudzimy świadomość estetyczną, wyobraźnię i ekspresję twórczą, swobodę artystycznej wypowiedzi,nauczymy cierpliwości i koncentracji, a to wszystko wzmocni pewność siebie i wzrost satysfakcji z własnej pracy twórczej.
Zajęcia składają się z krótkiego wprowadzenia do tematu,omówieniu techniki oraz ewentualnego nawiązania do przykładów z historii sztuki.
Następnie mamy samodzielną twórczą pracę, przy częstej korekcie indywidualnej i zbiorowej. Na koniec następuje podsumowanie zbiorowe wykonanych prac,
pod  kątem indywidualnego charakteru każdej z nich, podkreślając różnorodność kreacji każdego twórcy :)))

zajęcia odbywają się raz w tygodniu 1,5 godziny zegarowej, pod fachowym okiem Pani Agnieszki Cichoń-Kamińskiej. Cena 25zł za 90min.

-Klub Fotograficzny.Na tych zajęciach będziemy patrzeć na fotografię przez pryzmat twórczego kreowania rzeczywistości.
Ciekawość połączona z wyobraźnią dadzą efekt kreatywnej
zabawy, podkreślimy indywidualne spojrzenie na świat, nauczymy szukania inspiracji we wszystkim , co nas otacza :).Pobudzimy wyobraźnię,emocje.
Nauczymy uważności sięgając po portret, fotografię makro, mini-reportaż,fotografię selfie, fotografię wnętrza, flat lay.
Nauczymy wrażliwości na to, co nas otacza, odpowiedniego kadrowania, w zależności od tematu.
Nauczymy bawić się w fotografii kolorem oraz czernią i bielą.
Przekażemy umiejętność selekcji i prezentacji swoich zdjęć oraz
świadomości tego co ma wpływ na dobre zdjęcie.
Zajęcia raz w tygodniu 60min cena 20zł.

-Klub Szachowy zajęcia raz w tygodniu 60min cena 25zł.

-Robotyka,kodowanie i programowanie. Podczas tych zajęć dzieci będą konstuować roboty i odkrywać podstawowe zasady rządzące ich światem. Cena 30zł za 90min.

-Eksperymenty naukowe. To zajęcia, które pozwolą dziecku zamienić się w prawdziwego naukowca i zgłębić najciekawsze zagadnienia nauk scisłych,jednocześnie świetnie się bawiąc.Cena 30zł za 60min.

-Rękodzieło. To cykliczne zajęcia kreatywne dla dzieci w różnym wieku. Na naszych zajęciach dzieci tworzą,lepią,budują i szyją, poznając różne różne techniki prac plastycznych. Cena 30zł za 90min.

-Nauka gry na gitarze.Podczas lekcji Twoje dziecko zdobędzie umiejętności nauki gry na gitarze akustycznej/klasycznej. Zapozna się z akordami i biciami gitarowymi. Nauka gry na gitarze rozwija obie półkóle mózgowe, podnosi poczucie własnej wartości, wzmacnia pewność siebie, poprawia koordynację manualną, motorykę małą, uwrażliwa na piękno i dobro oraz pomaga wyrażać i uzewnętrzniać emocje.

-Popołudnia z grami planszowymi.